6 plastikinių langų ir aliuminio durų dizaino patarimai

Renovuojant ar atnaujinant namus, pirmiausia patariama atkreipti dėmesį į langus ir duris.

Natūrali šviesa. Oro srautas. Energijos vartojimo efektyvumas. Triukšmo mažinimas. Priešgaisrinė sistema. Rinkdamiesi langus ir duris savo namams, apie tai galite net nepagalvoti, ypač jei tai darote pirmą kartą. Tačiau minėti kriterijai yra labai svarbūs ir jūs turėtumėte apsvarstyti ne tik juos, bet ir kitus langų bei durų pasirinkimo aspektus.

„Skirtingiems namų stiliams tinka skirtingi langų ir durų modeliai“, – teigia dauguma interjero dizainerių. Pavyzdžiui, senoviniam raudonų plytų namui nepatariama rinktis naujausio modelio didelių aliuminių langų. Kad būtų išvengta stiliaus nesėkmių, reikia visada atsižvelgti į namų stilių (eksterjerą) ir bandyti rasti tokius langus ir duris, kurie derėtų, būtų pagaminti pagal šiuolaikiškas technologijas ir pasižymėtų puikiais akustiniais rodikliais bei energijos vartojimo efektyvumu.“

Į langų ir durų pirkimą reikėtų žvelgti kaip į investiciją. „Jei norite, kad namo dizainas atrodytų gerai ir pernelyg nepasentų per ateinančius 10 metų, rinkitės praktiškus langus ir duris, tačiau tinkamos spalvos, formos ir apdailos “, – pataria „DM Langai“ atstovas.

Langų ir durų rėmai gaminami iš medžio, aliuminio, plieno arba jų derinio. Kiekviena iš tų medžiagų turi tiek privalumų / pranašumų, tiek trūkumų. Toliau pateikiama, ką turite žinoti apie tinkamų išorinių langų ir durų pasirinkimą savo namams.

Kaip pasirinkti langus ir duris?

Kaip pasirinkti langus ir duris?

Prieš statant ar renovuojant savo namus, galima pasisemti vertingų idėjų internete, pavyzdžiui, atsisiuntus programėlę „Pinterest“.

„Labai dažnai žmonės, renovuodami ar statydami namus, stengiasi juose sukurti daugiau šviesos, padidinti gaivaus oro srauto galimybes, užtikrinti energijos vartojimo efektyvumą, t. y. kad į namus patektų daugiau saulės spindulių ir į išorę išeitų mažiau šilumos. Jei nežinote, ko tiksliai norite, susidarykite pavyzdžių katalogą ir parodykite jį savo architektui ar statybininkui. Tai tikrai padės užtikrinti sklandų darbą, supratingumu grįstą bendradarbiavimą.“ – patarė „DM Langai“ atstovas.

Interjero dizaineriai pataria būti atsargiems su pasirinkta išorinių langų rėmų spalvų palete.“ Matoma tendencija, kad daug žmonių langų ir durų spalvas renkasi pagal tuometę mados bangą, tačiau specialistai pataria rinktis ką nors klasikinio ir neutralaus. Pavyzdžiui, baltą, juodą ar tamsiai pilką, kurios per greitai neišeina iš mados.

Kokio stiliaus langus turėtumėte rinktis?

Kokio stiliaus langus turėtumėte rinktis?

Rinkdamiesi langus visada atsižvelkite į savo namų aplinką. Štai kelios taisyklės, kurių pravartu laikytis.

Žaliuzės. Tai šiuolaikinio įvaizdžio elementas, tinkantis moderniam stiliui.

Dvigubai langai. „Šio tipo langai tinkamiausi tradiciniam architektūros stiliui, ypač terasoms.

Stoglangiai ir stumdomi langai. Tokių langų ištakos – 1960-ieji metai. Ypač tai tinka modernizmui.

Mediniai išorės langai ir durys

Mediniai išorės langai ir durys

Privalumai. Atrodo gražiai, suteikia jaukumo, lengvai pritaikomi prie stiliaus, pasižymi aukščiausiu energijos efektyvumu.

Trūkumai. Mediena brangesnė už aliuminį, ją reikia labiau prižiūrėti, o esant netinkamoms oro sąlygoms ji gali deformuotis, susitraukti ar išsiplėsti.

Tinkamumas. Tradiciniams namams, terasoms, vasarnamiams, tačiau dažnai matomi ir šiuolaikinio stiliaus namuose.

Ar įmanoma nemėgti medinių langų ar durų? Jų yra daugybė stilių ir formų, juos nesunku pritaikyti prie namo eksterjero.

Vertinant tendencijas, matyti, kad auga susidomėjimas plačiomis, didelių išmatavimų, medinėmis lauko durimis. „Speciali pasukama sistema gali lengvai atlaikyti papildomą durų svorį, kartu užtikrinant sklandų ir saugų atidarymą. Be to, tai yra paprastas būdas įėjimą į namus paversti didingesniu.“, – teigė „DM Langai“ atstovas.

Pastebima, kaip kinta tendencijos ir šiuo metu mėgstamiausias pasirinkimas – durys su stumdomomis sistemomis.

Dvigubos durys – puikus pasirinkimas tuomet, kai reikia padidinti erdvę, tačiau jos yra šiek tiek brangesnės dėl naudojamų specialių metalo elementų. Durys, įmontuojamos į sieną, atrodo labai tvarkingai, visiškai netrukdo gyvenamajai erdvei.

Aluminiai išorės langai ir durys

Aluminiai išorės langai ir durys

Privalumai. Sukuria elegantišką vaizdą ir platesnį matymo lauką, yra pigesni nei mediena, puikios kokybės dėl milteliniu būdu padengto paviršiaus.

Trūkumai. Ilgainiui gali įlūžti, ne tokie saugūs kaip plienas, mažiau taupo energiją nei mediena.

Tinkamumas. Moderniems ar minimalistinio stiliaus namams.

Negalima paneigti aliuminio, kaip langų ir durų apdailos medžiagos, populiarumo – vien dėl to, kad jis lengvai prižiūrimas ir puikiai tinka įvairių stilių namams.

„Aliuminis naudojamas labai daug kur, nes jo storio (išmatavimų) pasirinkimo galimybės yra labai plačios“, – sako „Jolista“ langų įmonės atstovas. 1990 metais aliuminio profilis langams ir durims buvo bene pagrindinis pasirinkimas, vėliau tokia mada praėjo, o dabar vėl grįžo, tačiau žmonės  daro klaidą pasirinkdami labai siaurus ar per siaurus langų profilius.

Kai kurių langų montuotojų, pavyzdžiui, „DM Langai“ ar „Jolista“, asortimente yra saikingai siaurų, nedidelio perimetro rėmų, suteikiančių estetinį vaizdą ir didesnį matymo lauką žiūrint pro langus. Taip pat yra šiek tiek storesnių, platesnių rėmų, išryškinančių langą ir sukuriančių ryškesnį stilių. Galima rinktis ir tokius langus, kurių išorė – aliuminis (pasižymi patvarumu ir lengvesne priežiūra), o vidus – mediena (sukuria puikų estetinį vaizdą).

PVC ir aliuminio durys grįžta į madą. „Šis derinys yra labai patvarus ir gaminamas naudojant pažangiausias technologijas. Tai gana populiarus pasirinkimas šaltesnės zonos regionuose, kur dažnai naudojamos tradicinės aliuminio durys su plastiko juosta, padedančia patalpoje išsaugoti šilumą.“, – teigė „Jolista“ atstovas.

Plieniniai išorės langai ir durys

Plieniniai išorės langai ir durys

Privalumai. Ryški detalė namams, patvarumas, aukštas saugumo rodiklis, minimali priežiūra.

Trūkumai. Sunkūs, brangūs, ne pats geriausias pasirinkimas, jei namai yra netoli jūros.

Tinkamumas. Pramoniniam stiliui, minimalistiniam stiliui, „Art Deco“ stiliui.

Pagalvokite apie langus su plonais pieštuko storio plieniniais rėmais arba terasos duris su plonais plieniniais rėmeliais. Plienas padeda sukurti tvirtą, šiuolaikišką įvaizdį. „DM Langai“ atstovas sutinka, kad plieniniai langai ir durys vėl yra populiarūs, nes turi puikų, elegantišką profilį, jų dydis ir konfigūracija yra neribojami. Plieniniai langai ir durys yra universalesni nei mediniai ir aliumininiai, ypač norint vizualiai padidinti plotą“.

Plieną lengva projektuoti, todėl su juo galima pagaminti stulbinančių detalių. Tai pati brangiausia langų ir durų medžiaga, tačiau verta investicijų. Plienas yra ilgaamžiškas ir ilgainiui nepraranda savo žavesio. Aliuminis gali turėti nelygumų, tačiau tai nėra jo trūkumas. Priešingai – tai tarsi jo įvaizdžio dalis.

Lango stiklas

Lango stiklas

„Labai svarbu, kad langams būtų naudojamas kokybiškas stiklas“, – sako „Jolista“ atstovas. Tai pasirinktina produkto kategorija.

Stiklas padengtas plona metaline danga. Nors to akivaizdžiai nesimato, bet metalas užtikrina daug didesnį energijos vartojimo efektyvumą.

Laminuotas stiklas. Iš esmės tai yra du stiklo paketai, sujungti plonu, permatomu sluoksniu (tarp jų). Laminuoto stiklo plokštės pasižymi geresnėmis akustinėmis savybėmis ir suteikia daugiau saugumo.

Dvigubi stiklai. Puikiai tinka šaltesnio klimato šalims, pasižymi vertingomis akustinėmis savybėmis, padeda sumažinti energijos sąnaudas ir padidina komfortą namuose.

Grūdintas stiklas. Idealiai tinka miesto aplinkai, kur svarbu užtikrinti maksimalų saugumą. Tai praktiškai nedūžtantis produktas.


Pasidalink su draugais!