Ar Biožidiniai Apšildo Patalpą?

Biožidiniai – tai dėl savo subtilios elegancijos ir paprasto montavimo itin vertinami šilumą skleidžiantys įrenginiai. Jie yra populiarūs visame pasaulyje ir visai neseniai pradėti vertinti ir vis dažniau įrengiami lietuvių namuose. Tai yra švarūs, ekologiški, aplinkai ir žmogaus sveikatai visiškai nekenksmingi židiniai, kurie yra kūrenami biokuru – bioetanoliu. Bioetanolis – tai yra atsinaujinantis energijos šaltinis, gaminamas fermentuojant augalinių šalutinių produktų, daugiausia cukranendrių, kukurūzų ir javų, cukrų ir krakmolą, naudojant mieles. Bioetanolis – tai kuras, visiškai sudarytas iš biologinių produktų, todėl ir yra vadinamas ekologišku ir nekenksmingu nei aplinkai, nei žmonėms. Deginant bioetanolį išskiriama tik švari emisija, t.y. šiluma, garai ir anglies dioksidas, ir nėra išskiriamos jokios aplinkai pavojingos medžiagos.

Ar biožidiniai skleidžia šilumą?

Ar biožidiniai skleidžia šilumą?

Norint, kad biožidinys veiktų, reikia į jo degiklį iki nurodytos normos pripilti bioetanolio, o tada jį uždegti. Biožidinio karkasas yra labai stilingas elementas, kuris gali būti jūsų namų interjero detalė, o tuo tarpu jo degiklis yra techninė dalis. Ši techninė dalis padeda biožidiniui suspindėti šilta ir jaukia liepsna, kuri gali būti reguliuojama atsižvelgiant į norimą liepsnos stiprumą. Nors biožidiniai negali visiškai pakeisti įprastos šildymo sistemos, tačiau yra vertinami ypač šaltuoju metų laiku, kai norima į namus įnešti daugiau šilumos ir jaukumo. Tai yra daug švaresnis, saugesnis ir ekologiškesnis būdas mėgautis tikra ugnimi namuose, tačiau nėra skirti pakeisti pagrindinį namų šildymo šaltinį, pvz., centrinį šildymą arba krosnį. Biožidinys turi tikrą liepsną, todėl ja galima mėgautis ištisus metus, be to ji išskiria šilumą, kurios pagalba galima sušildyti iki 20 – 50 m² patalpas. 

Biožidinių skleidžiama šiluma

Biožidinių skleidžiama šiluma:

Biožidiniai yra itin lengvai derinami prie individualaus namų interjero, o geriausia tai, kad jie nereikalauja didelių montavimo ir eksploatavimo išlaidų ar sudėtingų montavimo darbų. Dar vienas privalumas yra tas, kad biožidiniams nereikia kamino, nes degdami jie neišskiria dūmų, suodžių ar pelenų. Šiuo židiniu naudotis yra tikrai paprasta, todėl itin lengvai ir greitai galite turėti tikrą liepsną bei jaukią šilumą. Biožidiniai yra ne tik ekologiški, tačiau ir ekonomiški, nes specialių degiklių pagalba biokuro sunaudoja vos 0,2 – 0,3 litro. O pinigine išraiška tai būtų vos 0,5 – 0,9 Eur per valandą ir, palyginus su elektriniu šildytuvu, tikrai yra taupesnis pasirinkimas. Deganti natūrali biožidinio liepsna suteikia ne tik jaukumą, bet ir skleidžia malonią šilumą patalpoje, todėl 20 kvadratinių metrų patalpose per 30 minučių temperatūrą pakelia net keliais laipsniais. Dėl šios priežasties biožidinys gali būti puikus priedas prie įprastos šildymo sistemos.


Pasidalink su draugais!