Ar Galima Laistyti Gėles Mineraliniu Vandeniu?

Dauguma žmonių savo namuose ar kitose patalpose augina bent po vieną augalą ar gėlę, todėl neretai kyla klausimas, kokiu vandeniu reikia juos laistyti. Vanduo visiems organizmams, įskaitant ir augalus, yra itin svarbus, todėl be vandens jie žūtų. Tačiau ne visas vanduo yra tinkamas augalų laistymui. Taigi, išsiaiškinkime, kodėl nepatartina augalų laistyti mineraliniu vandeniu ir koks vanduo yra tinkamiausias.

Augalų laistymas mineraliniu vandeniu

Augalų laistymas mineraliniu vandeniu:

Nors mineralinis vanduo gali atrodyti kaip gera alternatyva paprastam vandeniui iš čiaupo jūsų augalams laistyti, tačiau taip nėra. Prieš laistydami augalus mineraliniu vandeniu, turėtumėte pagalvoti dar kartą apie galimas pasekmes augalams. Mineraliniame vandenyje yra gausu mineralų ir įvairių druskų, kurie yra naudingi žmonėms, tačiau nėra tokie naudingi augalams, todėl nepatariama laistyti augalų mineraliniu vandeniu. Mineraliniame vandenyje yra druskų ir mineralų, kurių paprastai nėra vandentiekio vandenyje, pvz., natris, kalcis, kalis arba sulfatai. Mineralinis vanduo greičiausiai nenužudys jūsų augalų, bet gali slopinti jų augimą arba išdžiovinti dirvą.

Mažai tikėtina, kad mineralinis vanduo nužudys jūsų augalus, tačiau dėl to jie gali augti lėčiau arba būti mažiau sveiki nei augalai, laistomi vandeniu iš čiaupo. Kadangi mineraliniame vandenyje yra augalams nereikalingų priedų, šie mineralai lieka augalo dirvoje ir galiausiai gali pakeisti jo sudėtį, pavyzdžiui, jei dirvoje lieka nepanaudotų mineralų ir druskų, žemė gali greičiau išdžiūti, todėl augalą gali tekti laistyti dažniau.

Augalų laistymas vandeniu iš čiaupo:

Augalų laistymas vandeniu iš čiaupo:

Nors mineralinio vandens sudėtyje yra mineralų ir druskų, tačiau, turite atminti, kad ir laistymas vandeniu iš čiaupo augalams gali suteikti papildomų mineralų ir druskų. Kai kuriuose regionuose yra vadinamasis kietas vanduo, kuriame gausu papildomų cheminių medžiagų, įskaitant magnį ir kalcį. Kadangi druska naudojama kietam vandeniui apdoroti, suminkštintame vandenyje taip pat yra priedų, ypač natrio. Jei gyvenate vietovėje, kurioje vanduo kietas, apsvarstykite galimybę laistyti kambarinius ar vazoninius augalus vandeniu, kuris buvo apdorotas anglies filtru. Daugeliu atvejų geriausias vanduo augalams yra lietaus vanduo. Apsvarstykite galimybę surinkti lietaus vandenį į plastikinius ąsočius ar kibirus ir naudoti šį regeneruotą vandenį savo augalams.


Pasidalink su draugais!