Įtempiamos lubos yra moderni ir patogi lubų montavimo sistema, kurios pagrindą labai dažnai sudaro tampri poliesterinio audinio drobė, impregnuota poliuretanu. Tiesa, plėvelė gali būti sudaryta iš polietileno arba poliesterio medžiagos. Antrasis variantas yra populiaresnis, nes tokią medžiagą lengviau montuoti, pigiau įsigyti.
Apie tai, kokie yra įtempiamų lubų privalumai, galima labai ilgai diskutuoti. Jų pagrindinis pranašumas – visiškai lygus paviršius, paslepiami defektai (dėmės, įtrūkimai ir kt.). Naudojant kitas apdailos medžiagas pasiekti tokį efektą yra labai sunku, o kartais ir neįmanoma.
Įtempiamų lubų asortimente – įvairios tekstūros ir spalvos. Taip pat galima rinktis pageidaujamą blizgumo lygį: paviršius gali būti blizgus, matinis, šiek tiek blizgus, atlasinis ar lakuotas, imituojantis medieną, metalą, zomšą ar kitą dekoratyvinę medžiagą. Priklausomai nuo kliento poreikių, įtempiamos lubos gali būti ir raštuotos.
Tinkamai prižiūrint įtempiamos lubos gali tarnauti mažiausiai 50 metų. Šios lubos yra atsparios drėgmei ir temperatūrai (gali būti naudojamos patalpose, kuriose temperatūra yra nuo 0 iki + 60 C). Įvykus avarijai bute, pavyzdžiui, trūkus vamzdžiui, įtempiamų lubų kvadratinis metras gali atlaikyti iki 100 litrų vandens.
Gaisro atveju įtempiamos lubos pradės tirpti, bet neužsidegs, todėl po jomis drąsiai galima paslėpti laidus. Tai patogu, kai pasirenkami dekoratyviniai šviestuvai, kai lubose įmontuojami keli apšvietimai. Tačiau galima naudoti ne visų tipų lemputes, jų galia turėtų būti ne didesnė kaip 60 W, halogeninių lempų – iki 35 W.
Daugelis žmonių mano, kad sumontavus įtempiamas lubas stipriai sumažės kambario aukštis. Bet jeigu viskas bus atlikta profesionaliai, kambario erdvė sumažės tik 3–5 cm.
Dar vienas svarbus įtempiamų lubų privalumas – universalumas. Šios lubos tinkamos bet kokios paskirties patalpose, įskaitant ligonines, darželius ir mokyklas, maitinimo įstaigas, taip pat baseinus, prekybos centrus ir sporto kompleksus.
Įtempiamas lubas lengva prižiūrėti, jas galima plauti įvairiais plovikliais, kurių sudėtyje nėra abrazyvinių dalelių.
Ši apdailos medžiaga turi tik du trūkumus. Pirma – lubas gana lengva pažeisti aštriu daiktu. Antra – jei patalpoje temperatūra nukrenta iki -5 C, lubų medžiaga tampa trapi ir jos gyvavimo laikas žymiai sutrumpėja. Tai reiškia, kad tokio tipo apdaila netinka objektams, kurie žiemą nešildomi, pavyzdžiui, sodo nameliams. Be to, jei kambaryje jau yra sumontuotos tokios lubos, jas bus sunku atnaujinti.
Svarbu: jei įtempiamos lubos buvo pažeistos, geriau nebandykite jų savarankiškai taisyti, remontuoti. Neturint tam tikrų žinių ir įgūdžių galite sugadinti visas lubas.
Iš esmės meistrai vieningai sutaria, kad įtempiamos lubos – perspektyvi lubų sistema, pasižyminti praktiškumu, estetiškumu, saugumu, prieinamumu ir patikimumu.