Kaip sukurti puikų logotipą?

Logotipas – vienas svarbiausių identifikacinių elementų bet kuriam verslui. Vis dėlto, nors logotipai buvo pradėti kurti jau labai seniai, šiandien daugybė žmonių pasaulyje (tiek verslo atstovų, tiek logotipus kuriančių), vis dar ieško atsakymų į klausimus: koks turi būti puikus logotipas ir kaip tokį sukurti? Taigi, siekiant užtikrinti patį geriausią rezultatą, pirmiausia reikėtų turėtų labai aiškų bei tikslų suvokimą: kam šio logotipo jums apskritai reikia? Puikiai visiems žinomas posakis apie tai, kad, jei nežinai, kur nori nueiti, tai niekur ir nenueisi. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie logotipo kūrimą: jei nežinai, kam Tavo verslui reikalingas logotipas, tai ir neturėsi puikaus rezultato. Tad pirmasis dalykas, kurį turite išgryninti, suvokimas, kodėl Jums reikia logotipo. Kaip tai padaryti?

Verslas – tarsi Jūsų anketa pažinčių interneto svetainėje

Drąsiai galima sakyti, kad verslas – kaip pasimatymai: juk kiekvienam verslininkui svarbu sudominti kuo daugiau žmonių, priversti juos pamėgti prekės ženklą ir pasiekti tokio rezultato, kad be jo gaminamų produktų ar teikiamų paslaugų, žmonės tiesiog nebeįsivaizduotų savo kasdienybės. Tačiau tik retas verslo atstovas prisimena svarbią tiesą: būtent logotipas yra viena pagrindinių priemonių, kuri gali padėti Jums išskirti savo verslą iš daugelio kitų; pritraukti žmonių dėmesį ir jį išlaikyti, ir, žinoma, paskatinti išbandyti Jūsų gaminamus produktus ar teikiamas paslaugas. Štai, kam Jums reikalingas logotipas.

Supratus, kam Jums reikia logotipo, verta išgryninti ir kitą akcentą: kaip turėtų atrodyti puikus logotipas? Kad būtų lengviau, būsimą Jūsų verslo logotipą galima palyginti su Jūsų nuotrauka interneto pažinčių svetainės anketoje. Kokią nuotrauką pateiktumėte? Savaime suprantama, tikrai ne tokią, kurioje Jūs dėvite laisvalaikio drabužius, kremtate bulvių traškučius ir sėdite priešais TV. Ne. priešingai; žinoma, kad pirmenybę teiksite tai nuotraukai, kurioje atrodote gražiai ir stilingai, o taip pat – tokiai, kuri leistų Jums išsiskirti iš daugybės kitų nuotraukų pažinčių svetainėje. Tad, toks turėtų būti ir logotipas.

Tai matysis visur

Na, o suvokus, kodėl Jums yra reikalingas logotipas ir supratus, ko reikia puikiam kūriniui,  negalima pamiršti ir dar vienos detalės. Prisiminkite, kad Jūsų verslą reprezentuojantis logotipas bus matomas visur: ant iškabos, pakuočių, firminio stiliaus detalių (rašiklių, bloknotų) ir t.t. Tad, prieš suteikiant jam konkretų pavidalą, svarbu apgalvoti, kaip tai atrodys ant visų išvardintų elementų.

Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad: norint sukurti puikų logotipą, pirmiausia reikia įvardinti, kam jis jums apskritai reikalingas (kad Jūsų verslas išsiskirtų iš daugelio kitų); o taip pat  – įvardinti bent kelias konkrečias savybes, koks jis turėtų būti. Šiuo atveju, ypač verta prisiminti nuotraukos interneto pažinčių svetainėje analogiją (nuotraukose siekiama atrodyti patraukliai ir estetiškai, tad toks turėtų būti ir logotipas).


Pasidalink su draugais!