Kaip Yra Vertikaliai?

Vertikalumas – tai yra astronomijoje, geografijoje ir kituose susijusiuose moksluose bei kontekstuose vadinama kryptis arba plokštuma, kuri gali parodyti objektų statmeną padėtį. Vertikali linija – tai yra linija, statmena paviršiui arba kitai linijai, kuri laikoma pagrindu. Tiesi linija, einanti iš viršaus į apačią arba iš apačios į viršų, yra vadinama vertikalia linija. Taigi, trumpai tariant, vertikaliai yra statmena arba stačioji padėtis.

Vertikali padėtis matematikoje

Vertikali padėtis matematikoje:

Matematikoje koordinačių geometrijoje vertikalios linijos yra lygiagrečios “y” ašiai ir paprastai yra statmenos horizontalioms linijoms. Vertikalios linijos taip pat žinomos kaip stačios linijos, pavyzdžiui, linijos, jungiančios kvadrato ar stačiakampio pagrindus, yra vertikalios linijos. Kadangi vertikali linija yra priešingybė horizontaliai, viskas, kas sudaro 90 laipsnių statų kampą su horizontalia linija arba horizontu, vadinama vertikalia linija.

Plačiau apie vertikalią padėtį

Plačiau apie vertikalią padėtį:

Vertikalus gali būti judėjimas, t.y. jei sakome, kad judesys yra vertikalus, tai reiškia, kad judėjimo kryptis yra iš viršaus į apačią arba iš apačios į viršų, pvz., aukštyn žemyn mušamas ranka kamuolys. Taip pat vertikalus gali būti lygiavimas, t.y. kai vienas objektas arba taškas yra lygiagrečiai virš kito objekto arba taško. Kitaip tariant, tai yra dviejų ar daugiau taškų savybė, kai vienas taškas yra lygiagrečiai žemiau antrojo taško, antrasis taškas yra lygiagrečiai žemiau trečiojo taško ir taip toliau, ir jie yra vertikalūs vienas kitam. Pavyzdžiui, du rutuliai yra vadinami vertikalūs vienas kitam, jei viršutinis rutulys nukris tiesiai ant apatinio, ir nesvarbu, koks atstumas tarp tų dviejų rutulių.


Pasidalink su draugais!