Kas yra sraigtiniai poliai?

Pateiktas standartinio sraigtinio polio modelis atskleidžia jų konstrukcines dalis ir veikimo principą.

Sraigtiniai poliai – giluminių pamatų rūšis. Juos galima greitai sumontuoti sukeliant minimalų triukšmą ar vibracijas. Sraigtiniai poliai įgręžiami į gruntą  (žemę), panašiai kaip varžtas į medieną. Kitaip tariant, sraigtinių polių įdiegimo principas yra analogiškas medsraigčiui. Tai yra efektyvus pamatų įrengimo būdas, kuris kartu su apkrovų paskirstymo mechanizmu užtikrina, kad sraigtinis polis bus tvirtai įspraustas į gruntą, jo neišjudindamas. Dėl šios priežasties sraigtiniai poliai tinka bet kokiam (bet kokios kokybės) gruntui.

Kaip veikia sraigtiniai poliai?

Kaip veikia sraigtiniai poliai?

Sraigtiniai poliai yra gaminami iš apskritų tuščiavidurių plieninių profilių, prie kurių pritvirtintos viena ar daugiau spiralių (sraigtų). Sraigtiniai poliai įgręžiami į gruntą sukimo būdu, o ne įkalant. Sraigtinių polių konstrukcija yra specialiai suprojektuota taip, kad tiktų bet kokiam gruntui.

Dėl to paties sriegio, norint įstumti sraigtinį pamatą, kad jis lįstų gilyn, reikia labai didelės jėgos, kad būtų įveikti visi atramos taškai ir išvengta trinties. Spaudimo atveju, sraigtas nori suktis, kad lįstų gilyn, bet kadangi viršus yra sujungtas su konstrukcija (statiniu), sraigtas suktis negali. Dėl to sraigtinis polis gali atlaikyti dideles apkrovas. Be to, polius galima jungti, kad jų našumas dar labiau padidėtų.

Kaip poliai įsriegiami?

Kaip poliai įsriegiami?

Sraigtiniai poliai įsriegiami į žemę 4700 – 15000 Nm sukimo momentu, naudojant galingus hidraulinius įrenginius. Šie įrenginiai pritvirtinami prie atitinkamos technikos (pavyzdžiui, ekskavatoriaus). Hidraulinio įrenginio ir technikos derinį lemia:

  • Minimalūs sukimo momento reikalavimai
  • Veleno sukimo galia
  • Vietos dydis (aukštis / plotis)
  • Dirvožemis ir grunto būklė (sąlygos)
  • Leistinas nuokrypis
Kaip sraigtiniai poliai sujungiami?

Kaip sraigtiniai poliai sujungiami?

Sraigtinio polio ir statinio sąsaja yra labai svarbi projekto dalis ir reikalauja tam tikros priežiūros. Polio jungtis suprojektuota atsižvelgiant į statinį ir gruntą, kur bus įsriegiamas polis. Tam paprastai reikia žinoti geotechninius duomenis.

Sraigtiniai poliai gana paprastai ir greitai sujungiami su statinio konstrukcija. Tvirtumas pasiekiamas naudojant specialius plieninius strypus, kurie yra poliuose ir išsikiša į pastato pagrindą. Tokie strypai paprastai turi standartinį 90 laipsnių sulenkimą su gale prisuktomis veržlėmis (flanšu).

Ar polius veikia korozija?

Ar polius veikia korozija?

Visi metalai turi polinkį į koroziją. Tinkamai įsriegti sraigtiniai poliai tarnaus nepriekaištingai, o jų priežiūrai galima taikyti du metodus, t. y. leisti vystytis natūraliai korozijai arba apsaugoti polio paviršių specialiomis priemonėmis.

Sraigtiniai poliai paprastai įrengiami naudojant apsaugą nuo korozijos. Kai dėl ypatingų aplinkybių reikia aukštesnio lygio apsaugos, pavyzdžiui, jei darbai atliekami jūros pakrantėje, atsparumas korozijai gali būti padidintas naudojant specialią dangą.

Sraigtinių polių eksploatacija ir reikalavimai

Minimalus polių eksploatavimo laikas

Sraigtiniai poliai yra sukonstruoti taip, kad atitiktų statinio reikalavimus ir tarnautų visą jo naudojimo laiką. Mažiausiai – 50 metų.

50 metų garantija reiškia, kad sraigtiniai poliai po 50 metų vis tiek išlaikys originalias konstrukcines apkrovas.

Inžineriniai reikalavimai

Pamatai yra viena iš svarbiausių pastato dalių, todėl logiška, kad juos projektuojant reikia būti atsargiems ir atidiems. Yra daugybė veiksnių, lemiančių sraigtinių polių įrengimą, tačiau labai svarbu atsižvelgti į kelis aspektus:

  • Statybos planas. Aiškiai parodo, kiek polių reikia ir kur jie turėtų būti įrengiami.
  • Vietos planas. Padeda nustatyti, kokio dydžio įrangą galima naudoti vietoje, nurodo aukščio ir šoninius apribojimus, ypač dirbant ribotoje erdvėje, pavyzdžiui, šalia kitų pastatų.
  • Galimos apkrovos. Nustato, kokio dydžio poliai turi būti įrengiami.
  • Geotechninė informacija. Pavyzdžiui, CPT / Borelog ir kt.

Pasidalink su draugais!