Lietuvos Mokyklų Apdovanojimai

Lietuvos Mokyklų Apdovanojimai (LMA) – tai Kauno technologijos universiteto (KTU) keturis metus organizuotas renginys, kuris skatino bendruomeniškumą. Šio renginio globėja buvo LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Keturis pavasarius vykusiame renginyje Kaune rinkosi aktyviausių Lietuvos mokyklų mokytojai ir moksleiviai, kurie rungėsi Lietuvos mokyklų siūlomose nominacijose. O kiekvieną renginį vainikavo šauniausiųjų apdovanojimai. Kasmet renginys sulaukdavo vis didesnio dalyvaujančių mokyklų ir nominuotųjų skaičiaus, taip pat plėtėsi ir dalyvaujančių mokyklų geografija.

Paprastai Lietuvos Mokyklų Apdovanojimai turėjo dešimt nominacijų, kurioms kandidatus galėjo pasiūlyti ir po to už juos balsuoti visi norintys. 2019 metais organizatoriai siūlė rinkti ir balsuoti už savo favoritus šiose nominacijose: „Metų mokytojas“ „Metų moksleivis“, „Metų mokykla“, „Metų projektas“, „Metų mokinių taryba“, „Metų kūrybiškumas“, „Metų mokyklos prezidentas“, „Metų pagalbininkas“, „Metų būrelis“ ir „Metų pilietiškumas“.

Lietuvos Mokyklų Apdovanojimai skatino sveiką mokyklų konkurenciją:

Lietuvos Mokyklų Apdovanojimai skatino sveiką mokyklų konkurenciją:

Lietuvos Mokyklų Apdovanojimų esmė – nors kartą per metus atsigręžti į šauniausius savo mokyklos bendruomenės narius, pagerbiant juos už nuopelnus ir iškilmingai apdovanojant. Balsuoti ir nominuoti savo favoritus buvo galima iki tam tikros nurodytos datos, o tai padaryti buvo visai paprasta. Norint užregistruoti nominantą tereikėjo internetiniame tinklapyje “mokykluapdovanojimai.lt” pateikti trumpą aprašymą, nurodyti, kodėl nominuojamas asmuo yra vertas šio titulo bei pridėti jo nuotrauką. Be to, vienas asmuo galėjo nominuoti kelis skirtingus žmones ar projektus.

Balsuoti už pretendentus atskiroms nominacijoms laimėti taip pat galėjo visi, kurie turėjo asmenines socialinio tinklo „Facebook“ paskyras. Daugiausiai patiktukų (angl. like) kiekvienoje nominacijoje surinkęs trejetukas, toliau buvo vertinamas komisijos. Komisija buvo sudaryta Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS), KTU atstovų, verslo įmonių vadovų, švietimo organizacijų specialistų. O nugalėtojų laukė KTU ir rėmėjų įsteigti prizai bei unikalios apdovanojimų statulėlės.

Lietuvos Mokyklų Apdovanojimai pasiūlydavo naujovių:

Lietuvos Mokyklų Apdovanojimai pasiūlydavo naujovių:

Kartais organizatoriai pasiūlydavo ir naujovių – ankstesniais metais dar nebuvusių nominacijų, atsižvelgiant į vykstančias aktualijas. Šiuolaikinių technologijų plėtra nėra įmanoma be kūrybiškumo ir nestandartinio mąstymo, taigi, ugdyti šias savybes yra kritiškai svarbu. Atsižvelgiant į tai, kad technologijos keičia ir darbo rinką, ir mokymosi procesus, 2019 metais naujovė buvo nominacija „Metų kūrybiškumas“. Kūrybiškumas išlieka ir išliks viena reikalingiausių savybių technologijų, į kurias jaunimas lengvai įsitraukia, eroje. Dėl šios priežasties kūrybiškumas turi būti skatinamas jau nuo ankstyvo amžiaus.

Be to, Lietuvos Mokyklų Apdovanojimai neapsiėjo ir be konferencijų, kurių metu moksleiviai ir mokytojai buvo kviečiami sužinoti daugiau apie tuometines aktualijas. Pavyzdžiui, 2019 metais renginio metu vyko konferencija „Break it“, kurioje pranešėjai kalbėjo apie mus lydinčius stereotipus ir pasidalino savo patirtimi, kokius stereotipus yra sulaužę patys. Taip pat Lietuvos mokyklų apdovanojimuose laukė ir laisvalaikio erdvė, kur visi norintieji galėjo išbandyti virtualios realybės pramogas.


Pasidalink su draugais!