Logotipas bus sėkmingas, jei pasirinksite tinkamą jo stilių

Ne paslaptis, kad kiekvienas sėkmingas kūrinys turi savo veidą, pavyzdžiui, daina gali pasižymėti tam tikru ritmu, tonu, melodija; piešinys – gali būti abstraktus ar konkretus; kvepalų kompozicijose taip pat dominuoja tam tikri – vaisių, gėlių, medienos aromatai ir t.t. Ne išimtis yra ir logotipai: be jau bendro stiliaus (klasikinio, minimalistinio, vintažinio ir t.t.), dominuoja ir tam tikras logotipų stilius arba tiesiog tipas. Tačiau, kaip ir suprasti, kada ir koks logotipo tipas tiktų labiausiai? Egzistuoja tam tikros gairės, kurių paisant, rasti raktą į sėkmę bus kur kas lengviau.

Monograma

Kaip žinia, monogramą sudaro tam tikro žodžių junginio pirmosios raidės. Taigi, belieka tik pridurti, kad toks principas puikiai pasitarnauja nuo atveju, kai reikia kurti logotipą. Tiesa, dėmesį vertėtų atkreipti ir į tai, kad toks logotipas stilius labiausiai tinka tada, kai įmonės pavadinimas yra ilgas (susideda bent iš 3 ar 4 žodžių). Taigi, 3 ar 4 raidės sudarys iš tiesų solidžiai ir patraukliai atrodančią monogramą.

Vieno žodžio logotipas

Na, o kaip elgtis tuo atveju, jei įmonės pavadinimą sudaro vos vienas žodis? Tokiu atveju monogramą kurti tiesiog netikslinga – verčiau rinkitės vieno žodžio logotipą, kuriame visas dėmesys ir atiteks tam vieninteliui – Jūsų įmonės pavadinimui.

Piešinys

Logotipas gali būti pateikiamas ir kaip piešinys. Pastarieji gali būti labai įvairūs pradedant pačiais elementariausiais ir užbaigiant sudėtingiausiais, tačiau bet kuriuo atveju reikėtų nepamiršti bene pačios svarbiausios taisyklės: piešinys turėtų būti vienaip ar kitaip susijęs su Jūsų įmonės veikla, teikiamomis paslaugomis ar gaminamais produktais.

Abstraktas

Kaip žinia, piešinio esmė ir yra tokia, kad vos tik jį pamačius, iš karto galima suprasti, kas yra pavaizduota. Na, o, ką daryti tiems, kurie nenori eiti tokiu paprastu keliu, t.y., pageidauja, kad rezultatą išvydęs žmogus būtų priverstas nemenkai pasukti galvą, kol kas supras, kas pavaizduota? Tokiu atveju abstraktas yra puikus pasirinkimas ir jis puikiai tiems, kurie nori ypač kūrybiško ir unikalaus logotipo, neatskleidžiančio visų kortų ir priverčiančio įjungti vaizduotę.

Talismanas

Įprasta, kad žmonės turi savo talismanus. O, kas sakė, kad jų negali turėti verslas? Taip, daugelis verslų turi savo talismanus ir tai yra puiki idėja kuriant logotipą – juk būtent talismaną ir galite pavaizduoti.

Emblema

Na, o, ką rinktis tiems, kurie logotipe nori matyti ir žodžius, ir vaizdus? Tokiais atvejais puikiai tinka emblemos stiliaus logotipas.


Pasidalink su draugais!