Logotipų kūrimas: kokios klaidos daromos dažniausiai?

Nors dažnai yra sakoma, kad darydami klaidas turime puikią galimybę mokytis, tuo džiaugtis tikrai neverta, kadangi netrūksta situacijų, kuomet tiesiog nebėra galimybės ištaisyti padarytas klaidas. Logotipų kūrimas – taip pat ne išimtis. Atminkite, kad šiame procese Jūsų tiesiog neturite teisės klysti, kadangi progos ištaisyti savo klaidas, gali tiesiog nebebūti. Na, o tam, kad tų klaidų taisyti nereikėtų, tai ir neturi būti. Taigi, kad galėtumėte išvengti klaidų, svarbu būti su jomis susipažinus. Tad kviečiame sužinoti, kokios klaidos kuriant logotipus yra daromos dažniausiai.

Venkite standartų, kurie vyrauja Jūsų srityje

Bene viena dažniausiai daromų klaidų – aklas standartų paisymas, kurie vyrauja konkrečioje srityje. Visi puikiai žinome, kad logotipas turi būti unikalus, vienetinis, išskirtinis, tačiau paisant standartų, šį tikslą pasiekti bus kur kas sunkiau. Taigi, jei esate odontologijos srities specialistai ir logotipas reikalingas dantų klinikai, tai dar tikrai nereiškia, kad dantis turi tapti pagrindiniu logotipo akcentu – būkite išradingesni.

Nesekite aklai naujausiomis tendencijos

Kaip žinia, logotipų kūrimas yra neatsiejamas nuo tendencijų – jos keičiasi kasmet. Vis tik, dėmesį verta atkreipti kad visiškas pasitikėjimas tendencijomis yra pakankamai didelė klaida. Atminkite, kad tendencijos kasmet bus vis kitos, o Jūsų logotipas turi būti aktualus ir po kelerių, ir galbūt net po keliolikos metų. Taigi, neverta pasitikėti trumpalaikiais sprendimais, verčiau ieškokite universalių sprendimų, kurie būtų aktualūs dar ilgai.

Nepasikliaukite mėgėjais

Šiandien netrūksta žmonių, kurie sako, kad gali sukurti logotipą, tačiau pažiūrėjus atidžiau matyti, kad jie yra tik mėgėjai ir dar nėra sukūrę nei vieno oficialaus logotipo. Taigi, toks asmuo tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas, atminkite, jums reikalingos profesionalios žinios bei ilgametė patirtis.

Venkite pernelyg sudėtingų sprendimų

Nereikia manyti, kad sudėtingas logotipas visada yra puikus pasirinkimas – atminkite, jog žmonės kur kas greičiau ir lengviau įsimena bei atpažįsta paprastus logotipus. Juk būtent to Jums ir reikia.

Taigi, jau įvardijome, kokių klaidų reikėtų vengti kuriant logotipą. Jei sugebėsite tai padaryti, galite būti tikri – Jums pavyks išgauti puikų galutinį rezultatą.


Pasidalink su draugais!