Norite, kad internetinė svetainė būtų mėgstama ir lankoma? Reikalingas tikslus ir aiškus meniu

Ar žinote, kad vienas dalykas vienija internetinių svetainių kūrėjus bei šios paslaugos užsakovus? Ir vieni, ir kiti nori, kad galutinis rezultatas, t.y., internetinė svetainė sulauktų didelio susidomėjimo ir būtų gausiai lankoma. Būtent todėl nuolat verda karštos diskusijos, ko reikia ir ko ne, kad internetinis tinklapis būtų gausiai lankomas. Daugelis vieningai tvirtina, kad ilgesnis nei 3 sekundžių internetinio tinklapio užkrovimo greitis gali tapti priežastimi, dėl kurios interneto vartotojas atsisakys galimybės apsilankyti internetinėje svetainėje. Tačiau, pasirodo, kad egzistuoja ir dar vienas elementas, kuris taip pat gali atgrasyti interneto vartotojus apsilankyti jūsų internetinėje svetainėje. Tai – neaiškus, netikslus, klaidinantis ar pernelyg sudėtingai sudarytas. Tad, kaip elgtis? Apie tai jau netrukus.

Kokius sprendimus kuriant meniu priimti, kad interneto vartotojams būtų patogu lankytis tinklalapyje?

Visų pirma, dėmesį verta atkreipti į tai, kad meniu neturėtų būti sudarytas iš daugybės kategorijų, kadangi daugiau tikrai ne visada yra geriau – bent jau šiuo atveju. Pernelyg didelis meniu skilčių kiekis ims varginti svetainės lankytoją, tad tikimybė, kad jos panorės susipažinti su visomis, iš tiesų labai menka. Bus idealu, jei meniu skilčių nebus daugiau nei 10. Taip pat svarbu pabrėžti, kad jos turi būti aiškiai ir tiksliai įvardintos. Reikalingi tokie pavadinimai, kad juos perskaitęs žmogus iš karto suprastų, kokio pobūdžio informacija pateikiama skiltyje.

Meniu turi išlikti toks pat, nepriklausomai nuo to, kokiu įrenginiu naudojantis pasiekiama internetinė svetainė

Ne paslaptis, kad šiandien jau ne tik kompiuteriai tampo svarbia mūsų kasdienybės dalimi – dauguma iš mūsų mielai naudojame išmaniuosius telefonus, kurie, beje, yra gerokai mažesni už kompiuterius, tad juos paprasta pasiimti su savimi. Būtent tai kuo puikiausiai paaiškina, kodėl svarbu, kad internetinė svetainė būtų pritaikyta ne tik kompiuteriams, bet ir išmaniesiems telefonams. Tačiau svarbiausia net ne ši, o kita detalė: jūs turite pasirūpinti, kad toks pat meniu, koks yra matomas internetinę svetainę pasiekus kompiuteriu, būtų matomas ir ją pasiekus išmaniuoju telefonu.

Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad jei jūs norite sukurti iš tiesų gausiai lankomą internetinę svetainę, tai viena svarbiausių užduočių yra sudėlioti viską taip, kad lankytojas galėtų aiškiai ir lengvai rasti sau dominančią informaciją, patogiai naršyti ir būtų užtikrinta kuo geriausia vartotojo naršymo patirtis, priešingu atveju, išlieka labai didelė tikimybė, kad jis pasirinks ne jūsų, o jūsų konkurentų internetinę svetainę.


Pasidalink su draugais!