Norite sukurti puikią internetinę svetainę? Štai ko joje neturėtų būti

Ne paslaptis, kad internetinė svetainė susideda iš daugybės įvairių elementų. Tačiau, iš ko turėtų susidėti puiki, palankiai vertinama, verslo lūkesčiai tobulai atitinkanti interneto svetainė? Šis klausimas neretai apima ilgas diskusijas, tačiau šios srities specialistai vieningai sutinka, kad tam tikrų elementų interneto svetainėje tikrai neturėtų būti. Tad, ko reikėtų vengti? Perskaitykite šį tekstą iki pabaigos ir sužinokite, ko nereikėtų naudoti, jei norite sukurti tobulą interneto svetainę. Na, o, jei ji jau yra sukurta, tuomet reikėtų patikrinti, ar joje galime rasti elementus, kuriuos netrukus išvardinsime. Jei taip, dar kartą gerai pagalvokite, ar jums reikia – galbūt geriau atsisakyti?

Ypač sudėtingos animacijos

Kaip žinia, kuriant internetines svetaines dažnai yra pasitelkiamos animacijos. Ir iš tiesų tai yra puikus pasirinkimas, kadangi internetinei svetainei suteikia gyvybingumo ir pritraukia žmonių dėmesį. Vis dėlto, reikėtų nepamiršti svarbaus dalyko: nenaudokite sudėtingų animacijų, kadangi jos neretai tiesiog lieka nesuprastos ar neįsimintos. Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad animacijos yra geras pasirinkimas tuo atveju, jei jos – nesudėtingos.

Per didelis paveikslėlių kiekis

Galima sakyti, kad paveikslėliai yra gyvybiškai svarbūs kiekvienai interneto svetainei – jie ne ik suteikia estetikos bei įvairovės, bet ir perteikia informaciją, kurią sunku perteikti žodžiais. Visgi taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad paveikslėliai turėtų būti naudojamo ypač saikingai, o per didelis jų kiekis vargins lankytojų akis ir atrodys neskoningai.

Nenaudokite dviprasmiškų terminų

Verta akcentuoti ir tai, kad kai kurie internetinių svetainių kūrėjai dviprasmiškus terminus, kurie sudaro klaidingą, lankytojus klaidinantį turinį. Atminkite, tai yra dar vienas dalykas, kurio tikrai nereikia naudoti.

Svarbiausi dalykai turėtų būti pastebimi mažiau nei 10 sekundžių

Na, o pabaigai – dar viena svarbi detalė: dėmesį verta atkreipi į tai, kad daugybė tyrimų rodo,  jog internetinių tinklapių lankytojai vos per 8 sekundes susidaro pirmąjį įspūdį apie interneto svetainę ir nusprendžia, ar nori joje likti. Taigi, atsižvelgiant į šią informaciją, galima daryti prielaidą, kad turėtumėte labai atsakingai apgalvoti, kaip pateikti svarbiausią informaciją, kad ji būtų ypač greitai bei lengvai pastebima.

Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad, jei norite sukurti puikią internetinę svetainę, turėtumėte nenaudoti sudėtingų animacijų (apsiribokite paprastomis), daugybės paveikslėlių (naudokite juos saikingai), o taip pat – nenaudoti dviprasmiškų terminų, kuriančių klaidinantį turinį. Svarbu pagalvoti ir apie tai, kad svarbiausią informaciją pateikti taip, kad ją būtų galima greitai ir lengvai pastebėti.


Pasidalink su draugais!