Osteochondrozė

Osteochondrozė yra sutrikimų šeima, kuri paveikia kaulų augimą vaikams ir paaugliams. Dažniausia priežastis yra kraujo tekėjimo į sąnarius sutrikdymas. Nors tam tikros šios šeimos ligos gali turėti įtakos vyresnio amžiaus žmonėms, labiausiai tikėtina, kad jos paveiks vaikus ir paauglius, kurių kaulai vis dar auga.

Osteochondrozė gali sukelti skausmą ir negalią.

Simptomai

Nors kai kurie osteochondrozės atvejai gali atsirasti ir išgyti, net nežinant paveiktam asmeniui, labiausiai paplitęs simptomas yra skausmas šalia paveikto sąnario. Skausmas gali pasireikšti dėl fizinio aktyvumo ar spaudimo, taikomo tai zonai.

Kiti simptomai gali būti:

 • patinimas
 • minkštumas
 • sąnario traškėjimas
 • sąnario neveikimas
 • sąnario silpnumas
 • sąnario standumas
 • nesugebėjimas pilnai ištiesti paveiktą galūnę

Kokie yra tipai?

Keletas ligų patenka į osteochondrozės kategoriją. Jos veikia skirtingas kūno dalis. Paprastai jos yra sugrupuotos į vieną iš trijų kategorijų, priklausomai nuo to, kur jos vyksta. Jos gali būti sąnarių, fiziologinės arba neartikulinės.

Sąnarių ligos

Sąnarių ligos atsiranda jungtinėse srityse ir į jas įeina:

 • Legg-Calve-Perthes liga, kuri paveikia klubą
 • Pannero liga, kuri paveikia alkūnę
 • Freibergo liga arba Freibergo pažeidimas, kuris daro poveikį antram kojos pirštui
 • Kohlerio liga, kuri paveikia pėdą

Fiziologinės ligos

Pagrindinė liga yra Scheuermano liga arba jaunatvinė kifozė. Ši būklė turi įtakos stuburo smegenų tarpslanksteliniams sąnariams. Tai yra sąnarys tarp jūsų stuburo kaulų.

Neartikulinės ligos

Neartikulinės ligos gali turėti įtakos bet kuriai skeleto daliai. Dažniausiai pasitaikanti neartikulinė liga yra Osgudo–Šlaterio liga, kuri paveikia kelius. Osgudo–Šlaterio liga sukelia augimo plokštelės sudirginimą ten, kur girnelės sausgyslė tvirtinasi prie blauzdikaulio, kuri yra viršutinė jūsų blauzdikaulio dalis, tiesiai po keliu. Severo liga, kuri daro poveikį kulnui, yra dar viena neartikulinės osteochondrozės rūšis.

Disekuojamasis osteochondritas yra dar viena osteochondrozės forma. Tai atsitinka, kai dėl kraujo tėkmės stygiaus, smulkios kremzlės ir kaulų dalys yra išstumiamos į sąnarį. Tai gali atsirasti bet kurioje kūno dalyje ir dažniausiai būna keliuose.

Priežastys ir rizikos veiksniai

Osteochondrozė neturi jokios vienos žinomos priežasties.

Dažni veiksniai yra įtempimas kauluose, sumažėjęs kraujo tiekimas į paveiktą zoną ir kaulų traumos. Osteochondrozės taip pat gali atsirasti, kaip sportinės veiklos ir sportinių sužalojimų rezultatas.

Osteochondrozė beveik išimtinai nustatoma vaikams ir paaugliams, iki maždaug 20 metų amžiaus. Vaikams, kurie užsiima sportu, yra didesnė osteochondrozės išsivystymo rizika. Tai dažniau pasitaiko berniukams, kadangi berniukai turi didesnę sužalojimų riziką negu mergaitės.

Gydymas

Gydytojai gali lengvai diagnozuoti osteochondrozę, naudojant rentgeno spindulius. Yra keletas sekančių osteochondrozės gydymo būdų:

 • Gydytojai dažnai siūlo atpalaiduoti kūno vietą, kur yra skausmas.
 • Kartais jūs galite naudoti sąvaržą arba tvarstį.
 • Kai kuriems osteochondrozės tipams, mankšta ir tempimai gali padėti sustiprinti raumenis ir sausgysles aplink pažeistą sąnarį.
 • Retais disekuojamojo osteochondrito atvejais gali prireikti operacijos, siekiant pašalinti probleminius kaulų fragmentus.

Kokia yra perspektyva?

Jūsų perspektyvos gali skirtis priklausomai nuo to, kokio tipo pas jus yra osteochondrozė. Osteochondrozės dažnai išgyja be gydymo, ar su nedidele sąvaržos arba tvarsčio pagalba. Jos dažnai išgyja be gydymo, per laikotarpį nuo keleto savaičių iki kelių mėnesių, po jų pasireiškimo.

/ 5.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!